займ на карту срочно без отказа с 18 лет

Skąd wziąć pieniądze na te wszystkie wspaniałe rzeczy z których stworzyliście swoje iWishe?

Niestety, same się tam nie pojawią. Najlepiej jest wziąć sprawy w swoje ręce i dopilnować realizacji naszych marzeń za pomocą oszczędzania. Oto kilka prostych porad, jak oszczędzać i odkładać pieniądze na swoje iWishe.

  1. Załóż zlecenie stałe w Twoim banku.

O oszczędzaniu łatwo zapomnieć. Rachunki do zapłacenia, zakupy do zrobienia… i nagle nie ma z czego odłożyć. „Rozeszły” się nam pieniądze i nawet nie wiemy, kiedy.

Co innego, jeśli ustawimy w banku zlecenie stałe (czasami nazywane przelewem cyklicznym) – nie musi to być duża kwota, ważna jest regularność wpłat – i iWish będzie powoli się realizował bez konieczności pamiętania o nim.

krok1+2

Z tymi danymi możesz ustawić zlecenie stałe przez internet w aplikacji Twojego banku (możesz też zrobić to osobiście w siedzibie). Ustaw cykliczny przelew na przykład 3go każdego miesiąca na konkretną kwotę a pieniądze będą automatycznie trafiać na Twojego iWisha.

Może to być 20, 50, 100 zł z każdej wypłaty. To regularność wpłat pomaga Ci szybciej uzbierać na swój cel.

  1. Rozliczaj się ze znajomymi.

Macie tak, że idziecie ze znajomymi na miasto, jecie w restauracji i przy dzieleniu kosztów a to brakuje drobnych, a to ktoś woli zapłacić kartą i robi się zamieszanie? No właśnie.

Rozliczanie się ze znajomymi bywa kłopotliwe, ale można go użyć do realizacji swoich marzeń. Zamiast oddawać Ci drobne kwoty, których zazwyczaj i tak nie zauważasz, mogą te pieniądze przekazać na iWisha, na którego zbierasz. Pomyśl, o ile bliżej spełnienia byłoby Twoje życzenie, gdyby za każdym razem, kiedy znajomy jest Ci winien 10 czy 20 zł te pieniądze trafiałyby na Twojego iWisha?

black-and-white-people-bar-men

  1. Stwórz swój rytuał oszczędzania.

Wspominaliśmy już o tym bardzo skutecznym i niezwykle przyjemnym sposobie oszczędzania. Czasami nie wystarcza ustalenie konkretnego celu, na który oszczędzamy – potrzebujemy dodatkowej motywacji. Możemy w takiej sytuacji sprawić, by oszczędzanie było nagrodą. Wpłacaj sobie pieniądze za każde ustalone przez Ciebie osiągnięcie – jeśli biegasz, wpłacaj za każde X przebiegniętych kilometrów. Jeśli masz bloga albo kanał na YouTube, nagradzaj się za subskrypcje albo wyświetlenia. Jeśli się uczysz, dawaj sobie motywację do walki o lepsze oceny albo świętuj każdy zdany egzamin przelewem na wymarzoną rzecz. Taki „rytuał” czy zwyczaj oszczędzania wchodzi w krew i nie zapomina się w ten sposób o oszczędzaniu i co ważniejsze, działa w obie strony – motywuje zarówno do oszczędzania jak i do hobby lub czynności, którą wykonujemy.

  1. Wykorzystaj pieniądze zaoszczędzone na niezdrowych nawykach.

Rzucasz palenie? Pijesz mniej kawy? Przerzucasz się na rower? Super, zaoszczędzasz te przykładowe 50 zł tygodniowo, czyli 200 zł miesięcznie. Zazwyczaj nawet tych pieniędzy nie widzisz, bo się rozchodzą. Nie lepiej przeznaczyć je na nowy rower na przykład?

Zaoszczędzone pieniądze potrafią rozpłynąć się na bieżące wydatki i nie zauważamy nawet, ile ich zaoszczędzamy. Najlepiej przeznaczać je na konkretny cel, regularnie, żeby widzieć na własne oczy, ile dokładnie wydawaliśmy na nasze przyzwyczajenia czy nałogi. To naprawdę proste, w dodatku utwierdza nas w nowych, zdrowszych nawykach.

6a1b4fa03d4f436bc98228280da0492f

  1. Zbieraj kreatywnie.

Jeśli Twój iWish jest bardziej zachcianką niż inwestycją, może Ci być trudno przekonać drugą połówkę o sensowności wpłacania na niego. W takiej sytuacji trzeba myśleć kreatywnie.

Znajdź swojego przyjaciela od oszczędzania i dogadajcie się, żeby on też miał swojego iWisha na podobną kwotę co Twój. Znajomy wpłaca Ci na Twojego iWisha i w ramach „odwdzięczenia się” Ty wpłacasz jemu (najlepiej trochę więcej, żeby znajomy znowu wpłacił Ci na Twojego iWisha). I tak na przemian płacicie sobie aż do realizacji – w ten sposób wszyscy będą zadowoleni, bo iWish nie jest kupiony za Twoje pieniądze, tylko „od kolegi”.

Dzięki temu Twoja druga połówka nie będzie się denerwować, że kupiłeś/aś kolejny “bezsensowny gadżet” – to znajomi ufundowali, nie Ty 🙂

Zapewne jest jeszcze mnóstwo sposobów na oszczędzanie, każdy ma swoje triki i pomysły, jak realizować swoje marzenia.

Podziel się z nami Swoim sposobem na zbieranie pieniędzy na swoje marzenia!

Comments

comments

Powiązane posty: