займ на карту срочно без отказа с 18 лет

Pewnie często wkurzało Was, kiedy paczka została wysłana z dniowym albo dłuższym opóźnieniem bo sklep nie dostał wpłaty? Albo kiedy chcieliście komuś szybko wysłać pieniądze, a doszły dopiero następnego dnia? Problem dotyczy głównie przelewów tradycyjnych, gdzie musimy ręcznie wpisać dane i wysłać przelew.

 

Winny jest Elixir

Zazwyczaj winimy bank za opóźnienie. Po części jest to prawda, ponieważ banki zachowują informacje o dokonywanych przez nas przelewach tradycyjnych i przekazują je do Krajowej Izby Rozliczeniowej(KIR), która zajmuje się przesyłaniem tych informacji między bankami. Z racji tego, że KIR sprawdza te informacje 3 razy dziennie o określonych porach, przelew wykonany po określonej godzinie może zostać zrealizowany przez system KIRu (czyli tzw. Elixir) dopiero podczas następnej sesji. Czyli minimum za 4 godziny.

Czy da się coś z tym zrobić? Niestety nie. Można tylko wykorzystać system na naszą korzyść.

Można przerzucić się na przelewy ekspresowe za pomocą systemów PayU, Bluemedia czy innych, ale wiąże się to z prowizjami, które trzeba im płacić. Chcąc ominąć dodatkowe koszty, możemy wykonać przelew tradycyjny o takiej godzinie, żeby załapał się na odpowiednią sesję. W dobie ogólnodostępnego internetu to nie jest problem, a może okazać się ważne.

 

Sprawdź swój przelew

Robiąc przelew tradycyjny na swojego iWisha pewnie sprawdzaliście co chwila, kiedy pojawi się na stronie. Jest kilka stron, które oferują możliwość sprawdzenia, ile idzie przelew z danego banku do innego. iWisher jest obsługiwany przez ING Bank Śląski, więc specjalnie dla was ściągawka do przelewów tradycyjnych:)

Pierwsza sesja dnia Druga sesja dnia Ostatnia sesja dnia
11:00 15:00 17:30

Jeśli chcecie sprawdzić, jak długo idą inne przelewy, skorzystajcie z tych stron:

http://www.jakdlugoidzieprzelew.pl/

http://www.kiedy-przelew.pl/

Możemy też spojrzeć do tabeli, która pokazuje godziny księgowania przelewów we wszystkich większych bankach:

http://www.money.pl/banki/elixir/

Jeśli nie wiemy, w jakim banku odbiorca ma konto, możemy użyć tej przydatnej strony:

http://numerkonta.com/

Mając te narzędzia możemy zaplanować nasze przelewy tak, by uniknąć opóźnień i nieprzyjemnych sytuacji. Jakich sytuacji pytacie?

 

Jak dobrze robić przelew?

Uzbrojeni w tę wiedzę nie powinniście już mieć żadnych problemów ze zmieszczeniem się w czasie nawet kiedy przelew musi być wykonany nagle.

Jak jeszcze można rozwiązać ten problem? Możemy próbować płatności telefonem (większość aplikacji mobilnych ma już tę opcję) żeby dokonywać przelewów zawsze i wszędzie, ale to wciąż nie rozwiązuje problemu prezentów na ostatnią chwilę. W iWisherze staramy się to rozwiązać i my.

Już niedługo, wraz z rozwojem iWishera, możliwa będzie błyskawiczna przesyłka pieniędzy z Twojej portmonetki na dowolnego iWisha – rozliczenie się ze znajomymi albo zrobienie prezentu w ostatniej chwili będzie możliwe i bardzo łatwe.

 

Comments

comments

Powiązane posty: